БългарияЗона

Затворете границата с тъпите антибългарски македонски еничари

България трябва да затвори всички граници с промитите мозъци на македонските антибългарски еничари.

Тази нация от 1944г до ден днешен съществува на гърба на българската нация,чрез омраза,пропаганда и фалшификации.

Тази проклета нация съществува благодарение на антибъгарската си политика и пропаганда

Тази искуствено създадена нация нарича българите татари,фаш.сти,окупатори и какво ли още не.

Тези проклетници ни мразят,а ние ще им правим мили очи.

Отнемете тези 120 000 паспорта изадени незнам защо. От тези 120 000 паспорити 90% от тях са взети ,не защото се чустват българи,а защото нямат работа,и искат да ходят да работат в западна Европа.

Какво целим с тези паспорти да постигнем? От малки ги учат да мразят България и българите.

Тези македоноиди могат да ти бъдат приятели само ако имат изгода от българите.

Затворете ги в кочината на БЮРМ.

Ето какво е отношението към българите и България в социалните мрежи/фейсбук:

Sanda NikolovaБУГАРИ ТАТАРИ И МОНГОЛЦИ, НЕМАТЕ ВАША ИСТОРИЈА ИМАТЕ МАКЕДОНСКА И РУСКА ЃУБРИЊА ФАШИСТИЧКИ

Dragica IvanovaМеста. Бг Новини мрш татар

Verka MihajlovaРадев, Радев…. НЕПРИМЕРЕНО!!! Македонците од Бугарија во бугарскиот Устав. многубројни се, од секогаш живеат на своја територија окупирана од Бугарија.

Јован МајсторскиDosta prestanete so tie bugarista oni se glupi .

Dzaic Serdjo

Bre kolku e glup nne on e lubomoren zosto vodevme lubov so mnogu Bugarki za pet marki

Сашо ДодевскиBugarski tatari uste jadete gomna

Petre VelkovskiKOJ SI TI VAKA DA MISLIS,ZA MENE SI TATARIN

Aco PetrovКако може да ја сакат Македонија кога немаме ништо помегу себе ништо заедничко тие се со Татарско монголско потекло на ние во Македонците сме Антички Македонци и така да ништо немаме заедничко со со нив .

Драги СтојкоскиДобро бре, и историјата сакате да е смените, што несте фашистичка Бугарија во 2 светска војна, сакаш да кажеш иди бре човече…. Светот ти се смее

Ljuben BoceskiКаква заедничка историја бре татари кога силеџиски ја наметнувате вашата татаро варварска абе друга опција има на пример вие сте татари јаничари а ние Македонци во секој поглед.

  • Харесване

Vladimir KantardjievskiОчигледно дека човеков е дегенерик. Све што кажува во врска со Македонија и Македонците е обратно. Мнозинство во Бугарија се Македонците. Ја присвојуваат историјата на Македонците. Присвоија Македонска територија заедно со народ и уште сакаат целосно да ги асимилираат македонците. Македонците, Турците, Ромите, Власите се 85% од од народот во Бугарија. Без нив Бугарија нема народ за да има држава.

Boban TasevСпорот со Бугарија може да се реши во 4 кораци и тоа : 1 корак прекин на преговорите со Бугарија ,2 корак забрана за возење на коли со бугарски табли во Македонија ,3 корак укинување на двојното државјанство во Македонија ,4 корак бугарите да плаќат такса на границата за влез во Македонија од 200 € а Маќедонците да плаќат такса за излез и влез во Бугарија од 500 € само тоа е единствено решение со Бугарија

И още хиляди подобни

Тагове

Свързани новини

Вашият коментар